CKK Koncert Online 3 – Ji Park Contemporary

- Okres seansów: 18.09. (piątek) ~ 16.10. (piątek) 2020

- Program: Ji Park Contemporary Series, część 17.

*Wykonanie na żywo z dn. 12-stego października 2019 r. w ramach Incheon Art Platform

- Wykonawcy:

  Wiolonczela – Ji Park

  Pianino – Vardan Ovsepian

  Syntezator modularny i dźwięk – HEO

  Pierwsze skrzypce – Shin Hye Kim

  Drugie skrzypce – So Yung Choo

  Altówka – Yong Eun Park

  Dzieła sztuki – Jeong Min Kim

  Wideo – Easy Song, Se Yeon Park

Ji Park Contemporary – rys biograficzny

„...DMZ jest pełen dźwięcznych melodii i motywów, o których powiedzieć można, że są kolekcją znanej już muzyki Ji Park. Sam jednominutowy motyw przewodni - czuły, liryczny i bardzo koreański wystarcza, by wzbudzić empatię oraz jest dowodem na wyjątkowość kompozytorki… ”

Hyun-Joon Kim, Krytyk Muzyczny

 

Reżyserka współczesnej muzyki tanecznej, kompozytorka i wiolonczelistka, Ji Park, która pracowała na wskroś wielu gatunków, rozpoczęła karierę zawodową wydając swój debiutancki album „Ji Park 9000 km +” w 2014 roku. Po wydaniu debiutanckiego albumu wydała później „As Autumn Departs” w USA wraz z pianistą jazzowym Vardanem Ovsepianem. Ukończyła improwizację współczesną w New England Conservatory (USA), jak również projektowanie wizualne na uniwersytecie Hongik (Korea Południowa). Została wybrana na rezydentkę artystyczną w OMI International Arts Center w Nowym Jorku w 2015 r oraz w Incheon Art Platform w Korei w latach 2019-2020. Jej najnowszy album „DMZ” został nominowany do nagrody 17-stej edycji Korean Music Awards na najlepszy album crossoverowy.

Ji Park odrzuca ograniczanie się do wybranego gatunku nieustannie wprowadzając własną formę sztuki poprzez multidyscyplinarny projekt artystyczny „Ji Park Contemporary series”. Od 2014 roku Ji Park działa globalnie, współpracując i występując z muzykami w Europie i Ameryce. Od eksperymentalnego artystycznego pluralizmu treści po muzykę filmową i pop, Ji Park prezentuje swoją szeroką muzykalność i konsekwentnie pokazuje swoją filozofię poprzez wydanie już 19 współczesnych treści przez 7 lat w ramach swojego projektu, „Ji Park Contemporary Series Vol.1-19”.

지박 copy.jpg